Betlémské světlo

Dovolte, abychom Vám i v letošním roce předali plamen Betlémského světla ve Tvarožné a Velaticích.

Betlémské světlo

Dovolte, abychom Vám i v letošním roce předali plamen Betlémského světla, který se k nám dostane díky rakouským skautům, kteří ho přivezou do Vídně a díky brněnským skautům, kteří ho přivezou do Brna.

Tento novodobý symbol Vánoc nám má připomínat ušlechtilé skautské ideály, které vycházejí z křesťanské tradice. Tento plamen nám má pomoci šířit do všech koutů světa lásku, přátelství, toleranci a naději…

Pokud se chcete připojit k šíření této radostné zvěsti a zapalovat oheň v dalších lidských srdcích, můžete si od nás plamínek Betlémského světla odpálit:

• 17. 12. v 10:45 oficiální předání v kostele sv. Mikuláše ve Tvarožné, po mši svaté rozdávání před kostelem
  • 23. 12. od 17:00 do 18:00 ve Tvarožné před obecním úřadem,
  • 24. 12. od 14:30 do 15:30 ve Velaticích u kapličky při tradičním koledování
  • přihlášeným zájemcům z Tvarožné a Velatic, nabízíme jeho donášku přímo domů. Roznášení bude v obou obcích probíhat 24. 12. od 9:00 do 10:30. Možnost přihlášení je v kostele sv. Mikuláše ve Tvarožné nebo pomocí formuláře níže.

Pokud víte o někom, kdo je starý, nemocný, opuštěný a udělala by mu naše návštěva radost, přihlaste ho prosím také.

Případné finanční příspěvky, které od vás při roznášení betlémského světla dostaneme, předáme těm, kteří je potřebují. V minulosti jsme podpořili Nadační fond dětské onkologie Krtek nebo charitativní organizaci Debra ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel nebo jsme pomocí platformy Donio přispěli na sbírku “Okna do pokojíčků dětí, o které se stará onkologicky nemocná maminka Hanka”.

Všem moc děkujeme, že se plamen betlémského světla odráží i ve skutečných činech.